Badem Kabuğu

Manisa, İzmir, Uşak Denizli illerinde üretilen Badem kabuğunun hem toptan hemde perakende olarak satışını yapmaktayız. Kabuk ürünü temini konusunda Badem kabuğu fiyatları ve satışı için detaylı ön bilgi ve siparişleriniz noktasında lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Badem Kabuğu

Badem Kabuğu organik bir ürün olduğundan bir çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Başlıca enerji üretiminde sanayi tipi yakıt, kimya ve kozmetik sektöründe ham madde bileşeni olarak kullanılmaktadır. Metal ve mobilya sanayisinde zımpara ve bir çok alanda aktif olarak tercih edilmektedir. Bizler kabuk ürününü siz müşterilerimize hem toptan hemde perakende olarak üretimini ve satışını yapmaktayız.

Badem Kabuğu Türkiye’de en çok Muğla, Manisa, Denizli ve Mersin illerinde yetişen Badem ağacı meyvesinin çekirdeğinden ayrılmasından sonra çekirdeğinin kabuğunun kırılması sonucu elde edilmektedir. Geçmişe baktığımızda çok fazla değer görmeyen meyve atıklarından üretilen bu organik ürün, biyo enerji kaynağı olarak değerlendirilmektedir. Hem  katı yakıt enerjisini doğal olarak daha ucuza mal etmek isteyen işletmeler için hem de ürünü farklı alanlarda değerlendirmek isteyen tüketicinin ihtiyacını ekonomik olarak karşılamaktadır.

Neden Badem Kabuğu Kullanmalıyım?

Badem Kabuğu doğal bir ürün olup, maliyetinin ucuz  yani ekonomik olması, kalorisinin yüksek olması, ulaşılabilirliği, kısa sürede temini, kalitesinin aynı seviyelerde olması tercih sebebi bir ürün olarak karşımıza çıkmakta ve bir çok alanda aktif olarak kullanılmaktadır:

EKONOMİK:
Alternatif enerji kaynağı olarak kullanılan Manisa Badem kabuğu fiyatı ve maliyetinin ucuz olması ayrıca fayda kat sayısı hesaplandığında diğer alternatif enerji kaynaklarına (Fuel-oil, benzin, mazot, elektrik, kömür, odun vs.) oranla ön plana çıkmaktadır.
ULAŞILABİLİR:
Badem hasadından sonra yüksek tonajlarda organik olarak elde edilen Badem kabuğu, iç piyasada hızlıca bulunabilmektedir.  
KALİTELİ:
Fabrikamızda kırımı gerçekleştirilen Badem iç çekirdeği kabuğundan ayrılıp paketleme sürecinde ekstra bir işleme tabi tutulmadığı için organik olarak elde edilen ürün kalitesinden ödün vermemektedir. Kullanılan alana göre atık bırakmamakta, tüm ürün kullanılabilmektedir.
ORGANİK:
Yapılan meyve hasadı sonrası elde edilen ürün biyolojik olarak doğada atık halde bulunduğundan her daim organik olarak temin edilmektedir.
ÇEVRECİ:
Kabuk ürünün içerisinde kükürt oranı çok az olduğundan çevre dostu bir yakıt olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kullanım alanına göre neredeyse hiç atık bırakmamaktadır. Organik olan ürün çevre dostu olarak kabul görmektedir.

Badem Kabuğu Kullanım Alanları

Sıvı ve gaz yakıtların gün geçtikçe azalmasından dolayı biomass enerjisine daha çok önem verilmektedir. Bu sebeple katı yakıt çeşidi olan Badem kabuğu alternatif olarak tercih edilmekte ayrıca bir çok sektörde de organik oluşu sebebiyle aktif olarak kullanılmaktadır.

Enerji ve Isıtma:
Badem kabuğu kurutulması sonucunda alternatif enerji üretiminde sanayi tipi yüksek ısı sağladığından, ısının ham maddesi olarak sanayi tesisleri ve evlerde yüksek kalorili yakacak olarak tercih edilmektedir. Fuel-oil, benzin, mazot, elektrik, kömür ve oduna alternatif yeni yakıt ürünü olarak görülmektedir.
Kurutma ve Fırınlama:
Sanayi işletmelerinde elde edilen ürünün piyasaya sürülmesi sürecinde endüstriyel kurutma sistemlerinde kurutma ve fırınlama işleminde enerjiyi daha ucuza mal etme noktasında hem çevre kirliliğinin önlenmesine hem de enerji fiyatlandırmalarında yüksek artışa paralel olarak önemli oranda tercih sebebi olmaktadır.
Kimya ve Kozmetik:
Badem kabuğu işlenip toz veya granül haline getirilerek kimya ve kozmetik sektörlerinde ek bileşen olarak ısı yalıtım malzemesi, aktif karbon, polipropilen, beton üretimlerinde cilt ve deri temizleme ürünlerinde kullanılmakta ayrıca yeni kullanım alanlarına istinaden üniversitelerde araştırmalar devam etmektedir.
Restorasyon ve Yüzey Temizleme:
Üretimi gerçekleştirilen Badem kabukları boyut ve hacimlerine göre restorasyon ve yüzey temizleme işlemlerinde kullanılmaktadır. Biyolojik bir ürün olduğundan özellikle yüzeye zarar vermeden heykellerde, tarihi yapılarda, taş köprülerde ve bir çok alanda üst boya temizleme ve dış etmen kaynaklı yüzey temizlemede bir restorasyon maddesi olarak kullanılmaktadır.

Sektörlere Göre Badem Kabuğu Kullanım Alanları

Badem kabuğu maliyeti ve fayda kat sayısına oranla birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır.

Badem Kabuğu Sanayi Tesislerinde:

Badem fabrikasında üretilen kabuk ürünü birçok sektörde sanayi tipi yüksek ısının sağlanmasında ana yakıt kaynağı olduğundan kati yakıt ısıtma sistemlerinde, katı yakıt kazanlarında yeni yakıt ürünü olarak kullanılmaktadır. Katı yakıt yönetmeliğine uygunluğu ile katı yakıt tankında ekonomik ve fayda kat sayısı yüksekliği ile aktif olarak tercih edilmektedir.

Badem Kabuğu Fırın ve Ekmek Üretimi Fabrikalarında:

Kabuk fiyatları ve Badem kabuğu kalorisi yoğunluğunun yüksek olması sebebi ile muadil ısıtma fırınlama sistemleri ile karşılaştırıldığında, diğer katı yakıt çeşitlerine alternatif olarak yüksek oranda tercih edilmektedir. Kabuk katı yakıtının ısıl değerleri ekmek fabrikaları ve fırınlarında üretimde; ürünün kalite ve lezzetini arttırdığı üreticileri tarafından ifade edilmektedir. Tünel, boru, matador sistem ile ekmek üretimi yapan fırın ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Badem kabuğu fiyatları bakımından son ürün geliştirmeleri ile birlikte bir çok pide üretimi yapan fırınlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Badem Kabuğu Çiftlik, Besihane, Kümes ve Piliç Üretim Tesislerinde:

Badem işleme fabrikasında çıkan kabuğu; besihane, kümes ve piliç üretim tesislerinde aktif olarak ısıtma için kullanılmaktadır. Bu tür tesislerde sanayi tipi katı yakıt tanklarında ve katı yakıt sobalarında enerjiyi daha ucuza mal etme noktasında tercih edilmekte ve ayrıca yakılan kabuk ürünü organik olup zehirli gaz salınımı yapmadığından hayvanların sağlığı için diğer ürünlere oranla daha çok tercih edilmektedir.

Badem Kabuğu Restorasyon, Kimya, Metal ve Mobilya Sektörlerinde:

Öğütülmüş kabuk granülü restorasyon süreçlerinde kumlama ve yüzey aşındırıcı olarak sektörde yer almaktadır. Heykel ve tarihi eserlerde grafiti çıkarmadan  dış yüzey temizliğine kadar maddeye zarar vermediği için aktif olarak kullanılmaktadır. Kimya alanında özellikle deri ve cilt temizleyici ürünlerde ihtiva etmektedir. Metal ve mobilya sektörlerinde hem yüzey aşındırıcı temizleyici(zımpara) olarak hemde boya ve ağaç kurutmada fırınlama işlemlerinde kullanılmaktadır.

Badem Kabuğu Satışı ve Fiyatları

Manisa, Muğla İzmir Antalya, Uşak, Denizli ve Balıkesir illerinde üretilen Badem kabuğunun hem toptan hemde perakende olarak satışını yapmaktayız. Ürün temini konusunda Badem kabuğu fiyatları ve satışı için detaylı ön bilgi ve siparişleriniz noktasında lütfen bizimle iletişime geçiniz.